פותחים על הכל! אמיר כהנוביץ’ בראיון חג

רועי למפרט

רועי למפרט

אמיר כהנוביץ ריבית אפס

האם בנק ישראל פספס בתחזיות?

לקחתי את אמיר כהנוביץ’ לשיחה על עליית הריבית שביצע בנק ישראל, על תחזיות האינפלציה לעומת המציאות המתהווה, על שוק המט”ח בשנה הקרובה ועל הצורך בפיזור גיאוגרפי של השקעה והפתרון שהפניקס מציגים – בלקרוק.

אני ממליץ לצפות באחד הראיונות המעניינים שיצא לי לעשות לאחרונה

מדוע הפניקס מחזיקה כמעט 50% מהתיק שלה בחו”ל?

שוחחנו ארוכות על הבשורה המדהימה של בלקרוק בשיתוף הפעולה עם הפניקס, אבל לא שענינו על השאלות הקשות:

  • בנק ישראל תמחר עליית ריבית של 1.5% בשנה הקרובה, אבל הוא בעיקר פיספס. ציפיות אינפלציה אינן עולות בקנה אחד עם המציאות והצפי לעליה מזערית של הריבית גם הוא לא התממש עם העליה הראשונה  מזה שנים, שנעשתה החודש. האם ניתן לסמוך על התחזיות הקיימות של הבנק?
  • איך מושפע ועוד יושפע השקל אל מול המטבעות המובילים – האם אנחנו צפויים לראות שוב התחזקות משמעותית של השקל?  
  • פיזור בתיק ההשקעות: לא רק בוורטיקלים, אלא גם בגיאוגרפיה. מדוע חייב להיות פיזור גיאוגרפי בתיק הספציפי של משקיע? ההמלצה של כהנוביץ’ היא שכל לקוח חייב להחזיק סביב ה50% מהתיק בהשקעות בחו”ל. הפתרון הפשוט והטוב שהפניקס מציעים נותן בראש לכל צורת השקעה מורכבת ויקרה.
  • מדוע הפניקס מחזיקה כמעט 50% מהתיק שלה בחו”ל? כדאי להאזין לתשובתו המלומדת של כהנוביץ’

הבשורה: בלקרוק בשיתוף פעולה עם הפניקס

עוד שוחחנו  על הבשורה המדהימה של בלקרוק בשיתוף הפעולה עם הפניקס.

היתרונות:

א. עלויות נמוכות משמעותית יותר בכל ניהול של תיק השקעות רגיל בחו”ל.

ב. יכולות ההשקעה המדהימות והידע שיש לחברה כמו בלקרוק שמנהלת 6.5 טרליון דולר ב-70 משרדים בעולם – ואיך הפניקס משתמשת במידע הזה.

ג. נושא מס העיזבון הקיים בהשקעות הישירות בארה”ב – ואיך התוכנית של הפניקס ובלקרוק פותרת את החשיפה.

****

פרסום זה אינו מהווה תחליף לייעוץ ו/או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים לכל אדם. המידע המובא לעיל הינו על בסיס נתונים המתקבלים מאתרים כלכליים ו/או אתרים של עורכי מדד ועל כן המידע עלול לכלול מידע שגוי ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינוים אחרים. אין לראות במידע זה כמידע שלם וממצה וכי אין בתשואות ובנתוני העבר כדי להעיד על תשואות ו/או נתונים בעתיד. לכותב עשוי להיות מעת לעת עניין במידע המוצג במסמך זה ו/או נכסים הקשורים במידע כאמור.

עוד לקרוא במגזין:

אמיר כהנוביץ ריבית אפס

האם נחזור ל-ריבית אפס? אמיר כהנוביץ’ לא שולל

ריבית אפס – משהו שעוד נראה? אמיר כהנוביץ’, הכלכלן הראשי של הפניקס טוען שכן. כהנוביץ’ מתארח בפרק הראשון של “אלוקציה האהובתי”, הפודקאסט של למפרט פמילי אופיס. על השווקים של היום בעולם, על הכלכלה במאקרו ועל השוק הישראלי, על מחירי הנכסים, על הריבית הצפויה ב-2024 (רמז: בכותרת) בעיניו ועל המשברים שעוד צפויים לנו.

קרא עוד »
מתן שטרית כלכלן ראשי הפניקס

צמיחה, ריבית ואינפלציה | מה הצפי לשנת 2024? ראיון עם הכלכלן הראשי של הפניקס

רגע לפני שנכנסת 2024, נפגשתי עם הכלכלן הראשי של הפניקס לדבר על העתיד הקרוב. עסקנו בשלושה נושאים: מצב הפעילות הכלכלית בישראל נכון לעכשיו, תגובות השווקים הפיננסיים בעקבות השינויים הכלכליים, צפי לשנת 2024 בגוונים של צמיחה, ריבית ואינפלציה.

קרא עוד »
קרנות פרייבט אקוויטי. top tier

Top Tier פרק 6 | קרנות פרייבט אקוויטי בישראל. עם רן בן אור

קרנות פרייבט אקוויטי בישראל. רו”ח רן בן אור, שותף מנהל בקרן טנא הישראלית בפרק על קרנות פרייבט אקוויטי כחול לבן. איזה הזדמנויות יש לקרנות פרייבט אקוויטי מקומיות בעסקאות בחברות פרטיות בישראל. ואיך זה קשור להעברה בין דורית. להאזנה, צפייה או קריאה

קרא עוד »

שנחזור אליך?

תודה שנרשמת לניוזלטר שלנו.

כדי לא לפספס אף הזדמנות להשקעה
כדאי לבדוק את טאב ה-Promotions שלך מדי פעם ואפילו להעביר את המייל ל-Inbox

מבטיחים לא לשלוח ספאם!